



| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10.5 mm |
| Width | 7.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Packaging | Bulk |
| Depth | 2.35 mm |
| Lead Free | Contains Lead |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | General Purpose |
| Output Current | 30 mA |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Number of Channels | 3 |
| Turn-On Delay Time | 32 ns |
| Operating Supply Current | 8.2 mA |
| Propagation Delay | 32 ns |
| Data Rate | 90 Mbps |
| Channel Type | Unidirectional |
| Rise Time | 3 ns |
| Nominal Supply Current | 8.2 mA |
| Isolation Voltage | 2.5 kV |
| Max Input Current | 10 µA |
| Isolated Power | No |
| Pulse Width Distortion (PWD) | 2 ns |
| Schedule B | 8543709655 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
Stock: 1211
Distributors
pcbx
Unit Price$4.26708
Ext.Price$4.26708
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.26708 | $4.26708 |
| 10 | $3.28679 | $32.86790 |
| 25 | $3.12632 | $78.15800 |
| 50 | $2.97368 | $148.68400 |
| 100 | $2.82849 | $282.84900 |
| 300 | $2.69039 | $807.11700 |
| 500 | $2.55903 | $1279.51500 |
| 1000 | $2.43408 | $2434.08000 |
